Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Јануари 2018
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Keywords


[ТУТ]: Како да се регистрирам на форум ?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

[ТУТ]: Како да се регистрирам на форум ?

Пишување by 0ne ShoT on Пет 05 Јун 2015, 09:42

1. Кога ке го вклучите форумот, треба да идете на 'Register'.
2. Пополнете го барањето, ставете валидна е-маил затоа што ви стига активација на акаунтот.
3. Потоа вклучете се на е-маил адресата и кликнете на линкот за да ви се активира акаунтот.
4. Одкако ке го активирате акаунтот, логирајте се на форумот.


- http://i.imgur.com/98Qa0pg.png -

- http://i.imgur.com/VtSEZxQ.png -

- http://i.imgur.com/5ljXIVe.png -

0ne ShoT
Admin

Број на мислења : 3
Join date : 2015-06-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот